Chcesz dostawać najnowsze informacje z IPIP?

 

poniedziałek, 23 grudzień 2019 10:42

Dokąd Polacy wyjeżdżają na święta – które kraje wybierzemy i ile wydamy?

Źródło 
Dokąd Polacy wyjeżdżają na święta – które kraje wybierzemy i ile wydamy?

Święta przy tradycyjnym, polskim stole? Od kilku lat Polacy coraz częściej uznają, że wcale nie muszą spędzać Bożego Narodzenia w Polsce, by poczuć ich wyjątkowy klimat. Zamiast więc przygotowywać tradycyjnego karpia i pierogi, wybierają się na święta za granicę, by spędzić miło czas, a także zrobić zakupy. Które europejskie kraje cieszą się szczególnym powodzeniem i gdzie przeprawicie się promem DFDS?

W zeszłym roku Skyscanner sprawdzał, gdzie Polacy najchętniej spędzają Boże Narodzenie. Na pierwszym miejscu plasuje się Londyn, a zaraz później pojawia się Paryż, Tel Awiw, Barcelona i Amsterdam. Bilety lotnicze to koszt ok. 300 zł, choć trzeba pamiętać, aby kupić je z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Alternatywą będzie przeprawa promem, co pozwoli nieco zaoszczędzić i wziąć własny samochód. 

Podobne badania przeprowadził również LOT Travel. W 2016 roku Polacy najchętniej jeździli do Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Francji, wydając na podróż średnio 1100 zł od osoby. 

Dlaczego właśnie te kierunki?

UK, Francja, Holandia to kraje, które w okresie świątecznym mają naprawdę sporo do zaoferowania. Przede wszystkim: to raj dla każdego podróżnika. Jest co zwiedzać, można skorzystać z bogatej oferty kulturalnej i poczuć klimat europejskich miast, prześcigających się w pomysłach na bożonarodzeniowe iluminacje. 

Drugą, równie ważną sprawą, jest możliwość zrobienia zakupów. Tuż po świętach ruszają wyprzedaże, dlatego jeszcze przed Sylwestrem można zaszaleć i uzupełnić szafę oraz kupić nowe sprzęty AGD i RTV w bardzo atrakcyjnych cenach. Przy okazji warto również zajrzeć na najpiękniejsze, bożonarodzeniowe jarmarki, na których przyjezdni znajdują mnóstwo unikalnych upominków dla bliskich. 

Co najchętniej kupujemy w okresie świątecznym?

Jak pokazują ubiegłoroczne badania firmy Nielsen Xmas fever oraz Panelu Handlu Detalicznego, na prezenty przeznaczamy średnio 413 zł. Już we wrześniu zaczynamy kupować słodycze i mocne alkohole. Z kolei raport Deloitte pokazuje, że najczęściej kupowanymi upominkami są książki, perfumy, słodycze, gry, a także obuwie i odzież. Po świętach chętnie korzystamy z przecen, które potrwają do końca stycznia. 

Jak nie przepłacić i zrobić dobre zakupy?

Kupowanie biletów lotniczych to nie tylko niepewność kosztów, ale również konieczność liczenia się z limitem bagażu. Świetną opcją będzie więc przeprawienie się promem DFDS, zabierając samochód ze sobą. Po dotarciu na miejsce, będziecie całkowicie niezależni. Operator promowy DFDS gwarantuje niską cenę, znakomite warunki i satysfakcję, co potwierdzają liczne nagrody oraz ponad 500 000 zadowolonych pasażerów. Dzięki DFDS dostaniecie się m.in. do Francji, Wielkiej Brytanii i Holandii. Wszystkie informacje o rejsach i bogatą ofertę można znaleźć na stronie www.dfds.pl.

Czytany 493 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.