Chcesz dostawać najnowsze informacje z IPIP?

 

Johnny Depp zasili grono aktorów-bankrutów?

Źródło 
Johnny Depp zasili grono aktorów-bankrutów?

Johnny Depp należy do ekskluzywnego grona aktorów otrzymujących zawrotne gaże za filmy, w których występuje. Do historii przeszło chociażby 56 milionów dolarów za czwartą część Piratów z Karaibów czy ponad 30 milionów za drugą część Alicji w Krainie Czarów. Niestety nawet tak gigantyczne dochody nie uchroniły ulubieńca publiczności przed widmem bankructwa. Powodem jest nie tylko życie ponad stan, lecz także fatalne zarządzanie finansami gwiazdy przez wynajętą przez niego firmę.

Johnny Depp nadal jest właścicielem kilkunastu posiadłości, za które zapłacił ok. 75 milionów dolarów, a w jego posiadaniu są ponadto luksusowe samochody, jachty oraz dziesiątki dzieł sztuki, głównie nowoczesnej, z Andym Warholem i Klimtem na czele. Tymczasem jego fortuna już wkrótce może się znacząco uszczuplić. Nie dość, że po głośnym i obfitującym w skandaliczne doniesienia rozwodzie z Amber Heard musiał zapłacić 7 milionów dolarów, to wkrótce może być zmuszony do oddania kolejnych 4-4,5 milionów dolarów. Powodem są roszczenia firmy doradztwa finansowego The Management Group (TMG), która jeszcze do niedawna zajmowała się administrowaniem majątkiem aktora. Drogi Deppa i TMG rozeszły się w dosyć niejasnych okolicznościach. Johnny Depp oskarża firmę, że źle administrowała jego majątkiem i zaciągała w jego imieniu kredyty, nie informując go o tym, a jako zadośćuczynienia domaga się przeszło 25 milionów dolarów. Tymczasem zarząd firmy utrzymuje, że zaciągane przez nich kredyty miały ukryć fatalny stan finansów aktora, który miesięcznie wydawał nawet 2 miliony dolarów. Na poczet niespłacanych przez aktora zobowiązań zajęli jedną z jego posiadłości i domagają się łącznie 4,2 milionów dolarów plus odsetki z tytułu zobowiązań Deppa, zaległych faktur i utraconych korzyści firmy.

Amerykański sąd będzie potrzebował sporo czasu na zorientowanie się w sytuacji, co nie zmienia faktu, że Johnny Depp znajduje się obecnie na skraju bankructwa i to pomimo udziału w kilku filmach rocznie. Być może udział w kolejnej części filmu "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" podreperuje trochę jego finanse, ale z pewnością aktor będzie musiał zacząć żyć zdecydowanie mniej wystawnie i nauczyć się lepiej zarządzać finansami.

 

 

Czytany 374 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.