Chcesz dostawać najnowsze informacje z IPIP?

 

Najbogatsze gwiazdy – ranking Forbesa

Źródło 
Najbogatsze gwiazdy – ranking Forbesa

W tym roku na szczycie listy najlepiej zarabiających celebrytów ponownie znalazł się raper Sean „Diddy” Combs (znany też kiedyś jako Puff Daddy), który zarobił w ubiegłym roku 130 mln dolarów.

Jak buduje się tak ogromną fortunę? Mądrze inwestując... Daddy na fali swojej popularności stworzył markę odzieżową Sean John – to jej sprzedaż przyniosła mu ponad 50% z ogromnej sumy zarobku. Kolejny złoty biznes to partnerstwo z producentem wódki Diageo Ciroc. Budżet powiększają też trasy koncertowe, jakie gra muzyk. W zestawieniu z nim znalazła się Beyoncé z zarobkiem 105 mln dolarów, osiągniętym dzięki trasie Formation World Tour. Trzecie miejsce na podium zajmuje J.K. Rowling, która na Harrym Potterze zarobiła w 2017 r. 95 mln dolarów. W pierwszej dziesiątce znaleźli się jeszcze muzyk Drake, Cristiano Ronaldo, The Weeknd, Howard Stern, Coldplay, James Patterson oraz LeBron James.

Przeliczenie zarobków kobiet i mężczyzn pokazuje, że w branży rozrywki daleko jeszcze do parytetu. Kobiety stanowią zaledwie 16 proc. najlepiej zarabiających gwiazd. 

Czytany 219 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.