Chcesz dostawać najnowsze informacje z IPIP?

 

sobota, 19 maj 2018 06:45

Lewandowski otworzy ekskluzywny ośrodek na Mazurach

Źródło 
Lewandowski otworzy ekskluzywny ośrodek na Mazurach

Lewy znów inwestuje. Tym razem postanowił otworzyć ekskluzywny ośrodek turystyczny. Będzie on wart prawie 50 mln zł.

 Koszt tej niezwykłej inwestycji, szacowany na blisko 48,5 mln złotych, 27,5 mln, będzie finansowany ze środków Unii Europejskiej

Od dawna wiadomo, że Robert Lewandowski jest nie tylko znakomitym piłkarzem, lecz także świetnym biznesmenem. Zarobione na murawie pieniądze chętnie inwestuje. Tym razem postawił na Mazury, a dokładnie na okolice Giżycka. Powstanie tam wyjątkowy i ekskluzywny kompleks turystyczny. Na jego terenie znajdzie się restauracja, marina, port, a nawet pływające centrum serwisowe ze sklepem spożywczym. Nie zabraknie też smażalni ryb, a jedną z głównych atrakcji ma być możliwość popływania prawdziwymi gondolami z Włoch. Cały projekt realizuje Konsorcjum Wodny Świat. Koszt tej niezwykłej inwestycji, szacowany na blisko 48,5 mln złotych, 27,5 mln, będzie pochodzić z dofinansowania Unii Europejskiej.

Ośrodek na Mazurach to nie pierwsza duża inwestycja Lewego. Piłkarz już od dawna prężne działa w biznesie. Od stycznia 2014 razem z żoną są wspólnikami jednego z polskich funduszy venture capital – Protos VC, który inwestuje w start-upy internetowe. W portfolio funduszu znajdują się m.in.: Allani.pl (internetowa galeria handlowa), Sporticos.com (serwis zajmujący się statystykami piłkarskimi i wynikami meczów na żywo), Wedding.pl (serwis ślubny), Kekemeke (aplikacja do kolekcjonowania pieczątek w kawiarniach i restauracjach), Positionly (analityczne narzędzie służące do monitorowania i optymalizacji pozycji witryn internetowych w wyszukiwarkach) oraz LokalnyRolnik.pl (sklep ze zdrową żywnością). W 2015 roku piłkarz został także współwłaścicielem firmy LS Investments, która odpowiada za budowę ośrodka medycznego, oraz powstanie nowych budynków mieszkalnych w Warszawie. W ubiegłym roku Lewy założył też agencję Stor9_, która specjalizuje się w marketingu i PR.

Fot. Robert Lewandowski w filmie 110%

Czytany 1484 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.