Chcesz dostawać najnowsze informacje z IPIP?

 

czwartek, 19 styczeń 2017 10:25

Cena złota w dół po dotarciu do ważnego poziomu oporu

Źródło 
Cena złota w dół po dotarciu do ważnego poziomu oporu

Ostatnie tygodnie upływały pod znakiem systematycznych wzrostów cen złota. Notowania tego surowca w bieżącym tygodniu dotarły do ważnego technicznego poziomu oporu w okolicach 1215 USD za uncję.

Poziom ten skutecznie powstrzymał notowania przed dalszymi wzrostami, a cena złota dzisiaj rano oscyluje w okolicach 1200 USD za uncję – czyli przy ważnym technicznym poziomie wsparcia.

Obserwacje rynku złota należy zacząć od oceny nastrojów w Stanach Zjednoczonych, gdzie jest najwięcej cennego kruszca. Jego cena jest w dużej mierze skorelowana z sytuacją dolara. Wczoraj sprzedającym na rynku złota pomogły słowa Janet Yellen. Szefowa Fed wskazała na dobrą sytuację w amerykańskiej gospodarce, która uzasadnia scenariusz trzech podwyżek stóp procentowych w 2017 roku. Taka perspektywa doprowadziła do umocnienia się amerykańskiego dolara, co pociągnęło za sobą spadek cen złota. Dzisiaj USD odreagowuje delikatną zniżką, jednak notowania złota pozostają pod presją podaży. Tak czy inaczej, dopiero pokonanie poziomu 1200 USD za uncję w dół otworzy potencjał do większych spadków cen.

Czytany 488 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.