Chcesz dostawać najnowsze informacje z IPIP?

 

poniedziałek, 23 styczeń 2017 08:16

Pallad najdroższy od maja 2015 r.

Źródło 
shutterstock shutterstock

W minionym tygodniu notowania metali szlachetnych znalazły się przez chwilę pod presją podaży, po wcześniejszych kilku wzrostowych tygodniach, co wynikało w dużej mierze z powrotu wartości amerykańskiego dolara do wzrostów (notowania USD i metali szlachetnych są ze sobą negatywnie skorelowane).

Niemniej, początek bieżącego tygodnia jest dla wartości USD słaby, co pociąga za sobą analogiczną reakcję inwestorów na rynkach metali szlachetnych. Rosną ceny złota, srebra, platyny oraz palladu – przy czym sytuacja na rynku tego ostatniego kruszcu przyciąga szczególną uwagę.

Notowania palladu wybiły się bowiem ponad techniczny opór w okolicach 760-770 USD za uncję i obecnie znajdują się na najwyższym poziomie od maja 2015 r. Sytuacja techniczna na wykresie palladu jest więc lepsza niż na wykresach złota i srebra, których notowania poruszają się blisko technicznych oporów. Jednak również sytuacja fundamentalna na rynku palladu bardziej sprzyja kupującym, ponieważ na rynku tym już od dekady utrzymuje się deficyt.

Czytany 447 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.