Chcesz dostawać najnowsze informacje z IPIP?

 

czwartek, 26 styczeń 2017 09:01

Kontynuacja konsolidacji notowań ropy naftowej

Źródło 
Kontynuacja konsolidacji notowań ropy naftowej

Notowania ropy naftowej w bieżącym tygodniu utrzymują się w relatywnie wąskiej konsolidacji. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych dzisiaj rano delikatnie rośnie, jednak pozostaje w okolicach 53 USD za baryłkę. Obecnie pewnym wsparciem dla kupujących na tym rynku jest słabość amerykańskiego dolara, jednak potencjał do wzrostów wydaje się ograniczony w obliczu niekorzystnych informacji fundamentalnych z tego rynku.

Wczoraj amerykański Departament Energii podał, że w minionym tygodniu zapasy ropy naftowej w Stanach Zjednoczonych wzrosły o 2,84 mln baryłek. Rynek nie zareagował istotnie na tę informację, ponieważ nie była ona zaskoczeniem – podobne szacunki dzień wcześniej zaprezentował Amerykański Instytut Paliw. Bardziej negatywny wydźwięk miał jednak kolejny duży wzrost zapasów benzyny w USA (w minionym tygodniu wzrost o 6,8 mln baryłek), który świadczy o mizernym popycie w porównaniu do produkcji benzyny.

Departament Energii oszacował dodatkowo, że w czwartym kwartale 2016 roku zapasy paliw w Stanach Zjednoczonych wzrosły o 2 mln baryłek dziennie. Pewien wpływ ma na to rosnąca produkcja w USA, która w najbliższych miesiącach może po części niwelować efekt obniżki wydobycia ropy naftowej w krajach OPEC i, tym samym, ograniczać potencjał wzrostowy cen ropy naftowej.

Czytany 512 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.