Chcesz dostawać najnowsze informacje z IPIP?

 

czwartek, 02 luty 2017 14:05

Morawiecki: w tym roku wzrost będzie solidny, PKB przekroczy 3 proc.

Źródło 
Wikipedia Wikipedia

Wzrost gospodarczy w tym roku nie tylko przekroczy 3 proc., ale będzie bardzo solidny i będzie oparty o inwestycje - powiedział w środę na konferencji prasowej w Warszawie wicepremier i minister finansów Mateusz Morawiecki.

"Jestem bardzo zadowolony z tego, że idziemy w bardzo dobrym kierunku i wzrost gospodarczy w tym roku (...) nie tylko przekroczy 3 proc., ale będzie bardzo solidny i będzie oparty o inwestycje" - powiedział Morawiecki.

Jak wyjaśnił minister Morawiecki, po osłabieniu inwestycji w ubiegłym roku, już w czwartym kwartale 2016 r. nastąpił wzrost; pierwszy kwartał 2017 jest bardzo dobry, a wskaźnik PMI jest najlepszy od dwóch lat.

Według wicepremiera Główny Urząd Statystyczny we wtorek opublikował bardzo dobre wyniki, zwłaszcza w kontekście całej Europy Środkowej. "Jestem bardzo zadowolony, bo jeszcze niedawno mówiłem o minicyklu koniunkturalnym; teraz się to sprawdza i jesteśmy na krzywej odbicia w górę" - podkreślił.

We wtorek we wstępnym szacunku GUS podał, że PKB w 2016 r. liczony w cenach stałych roku poprzedniego wzrósł realnie o 2,8 proc., wobec wzrostu w wysokości 3,9 proc. w 2015 r.

Wskaźnik PMI dla Polski w styczniu wzrósł do 54,8 pkt. z 54,3 pkt. w grudniu i wobec prognozy 54,1 pkt. - podał Markit, który bada koniunkturę.

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP

mp/Kurier PAP
Czytany 479 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.