Chcesz dostawać najnowsze informacje z IPIP?

 

środa, 01 marzec 2017 11:28

Trump: dolar jest zbyt mocny, to szkodzi gospodarce

Źródło 
Trump: dolar jest zbyt mocny, to szkodzi gospodarce

Najistotniejszym wydarzeniem dzisiejszego dnia, a nawet tygodnia będzie, nocne wystąpienie Donalda Trumpa w Kongresie, który zaprezentuje swoje podejście do polityki gospodarczej, budżetu oraz koncepcji podatków.

Zapowiedzi sprzed 3 tygodni, że „coś się zmieni” w podatkach dało impuls wzmacniający dolara na rynku walut. Z naszego punktu widzenia najważniejsze jest, czy Trump przedstawi dziś konkretne rozwiązania, czy też pójdzie w stronę złagodzenia retoryki i kompromisu.

W kampanii wyborczej Trump zapowiadał, iż dolar jest zbyt mocny, co szkodzi gospodarce. Co ciekawe dotychczas po wyborze Trumpa na Prezydenta, ku zaskoczeniu analityków, dolar znacząco się umocnił. Jednak już jego wystąpienia prasowe bardzo rozczarowywały neutralną retoryką, co wpływało negatywnie na kurs dolara.

Z punktu widzenia kursu USDPLN właśnie ta retoryka dzisiejszego wystąpienia ma największe znaczenie. Fundamentalnie dolar będzie się umacniał w dłuższym terminie do wszystkich walut. Natomiast jaki będzie jego kurs w krótkim terminie, zależy w dużej mierze właśnie od dzisiejszego nocnego wystąpienia.

Należy podkreślić, że brak istotnych konkretów dotyczących podatków, budżetu czy planowanego programu zbrojeń, będzie odebrane przez rynek negatywnie. Dolar porusza się w konsolidacji pomiędzy 4,10 a 4,04 z szansą na przebicie wsparcia i dotarcie ceny w rejon 4,00 złotych w przypadku negatywnego odbioru wystąpienia.

W momencie przełamania oporu cena może dojść do poziomu 4.15 nawet jutro rano. W związku z powyższym w godzinach popołudniowych i jutro jest możliwa duża zmienność na parach walutowych z dolarem, a także możliwe jest także wystąpienie luk cenowych.

źródło: ergokantor.pl
Powyższy komentarz walutowy nie jest rekomendacją w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku. Komentarz został sporządzony w celach informacyjnych i nie powinien stanowić podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych. Goldem Sp. z o.o. - właściciel marki ergokantor.pl i autor komentarza nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie informacji zawartych w niniejszym komentarzu.
Czytany 613 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.