Chcesz dostawać najnowsze informacje z IPIP?

 

czwartek, 05 kwiecień 2018 12:33

Jacek Sasin: Będzie komisja śledcza ds. VAT

Źródło 
Jacek Sasin: Będzie komisja śledcza ds. VAT

- Komisja śledcza ds. VAT musi powstać w najbliższym czasie i powstanie – powiedział w czwartek w TVN24 Jacek Sasin, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Sasin dodał, że klub parlamentarny PiS może zgłosić wniosek o powołanie takiej komisji (w sprawie m.in. wyłudzeń podatku VAT na ogromną skalę) już na najbliższym posiedzeniu Sejmu, które odbędzie się 11-12 kwietnia. - Nie może być tak, jak było dotychczas, że mamy gigantyczną aferę i nie ma winnych, nikt nie wie, kto za to odpowiada – mówił polityk PiS w programie „Jeden na jeden” TVN24. - Ponad 250 mld zł wypłynęło z budżetu państwa, muszą być winni tej sytuacji. 

Jacek Sasin powiedział też, że w tej sprawie musi być przesłuchane kierownictwo Ministerstwa Finansów w czasie rządów PO-PSL, w tym były szef tego resortu Jacek Rostowski. Według Sasina Rostowski jest „kluczową postacią tej sprawy”. 

- Sam widziałem pisma kierowane do ministra finansów, chociażby przez prof. Witolda Modzelewskiego, który zwracał uwagę na patologie w tym systemie podatkowym wtedy, kiedy miliardy wypływały – podkreślał Sasin w TVN24. - Odpowiedź ministra Rostowskiego była taka, że resort nie dostrzega tego problemu.

jmk/

Źródło: tvn24.pl

Czytany 532 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.