Chcesz dostawać najnowsze informacje z IPIP?

 

poniedziałek, 25 marzec 2019 09:46

MPiT przypomina, że zbliża się termin na sporządzenie e-sprawozdań finansowych za 2018 rok

Źródło 
MPiT przypomina, że zbliża się termin na sporządzenie e-sprawozdań finansowych za 2018 rok

Każda jednostka prowadząca księgi rachunkowe zobowiązana jest do sporządzania sprawozdania finansowego w postaci elektronicznej i opatrzenia go kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym. W przypadku pokrywania się roku obrotowego z rokiem kalendarzowym termin na sporządzenie sprawozdania mija 31 marca. 

W tej sprawie MPiT wysłało w tym tygodniu przypominające maile do ok. 25 tys. księgowych i doradców podatkowych zarejestrowanych w CEIDG. 

Od 1 października 2018 roku sprawozdanie finansowe sporządza się i przesyła się do Krajowego Rejestru Sądowego lub do Krajowej Administracji Skarbowej tylko w formie elektronicznej, zgodnie ze strukturą i formatem określonymi przez Ministerstwo Finansów. 

Ministerstwo Finansów udostępniło bezpłatną aplikację e-Sprawozdania Finansowe pozwalającą na sporządzenie sprawozdania zgodnie z opublikowaną strukturą logiczną i podpisanie go podpisem kwalifikowanym lub podpisem zaufanym. Od 13 marca z aplikacji tej mogą korzystać nie tylko osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, ale też osoby prawne. 

Szczegółowe informacje na temat e-sprawozdań, w tym odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania praktyczne, można znaleźć na stronie podatki.gov.pl:https://www.podatki.gov.pl/e-sprawozdania-finansowe/ 

 

Czytany 533 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.