Chcesz dostawać najnowsze informacje z IPIP?

 

poniedziałek, 02 wrzesień 2019 08:33

Senat za obniżeniem PIT dla podatników

Źródło 
Senat za obniżeniem PIT dla podatników

Senat przyjął 31 sierpnia 2019 r. ustawę o obniżeniu podatku dochodowego z 18 do 17 proc. dla wszystkich podatników oraz dodatkowym zmniejszeniu PIT dla osób pracujących przez ponad 2-krotne podniesienie kosztów uzyskania przychodów. Z nowych rozwiązań skorzysta ponad 25 milionów Polaków, zarówno pracujących na etacie, wykonujących dzieło czy zlecenie, prowadzących działalność gospodarczą, jak też emerytów i rencistów. Zmiany mają obowiązywać od 1 października 2019 r.

Obniżenie PIT z 18 na 17 proc. to jedno z najistotniejszych ułatwień w podatku dochodowym od wielu lat. Wraz z co najmniej dwukrotnym podwyższeniem kosztów uzyskania przychodów pozwoli to na zmniejszenie kosztów pracy pracowników, a tym samym klina podatkowego, czyli łącznej kwoty podatków i składek.

W praktyce oznacza to, że przy niezmienionej pensji brutto na konta pracowników trafią wyższe wynagrodzenia netto, czyli „do ręki”. Zmiany odczują także emeryci, renciści czy osoby prowadzące działalność gospodarczą.

Ustawa ma wejść w życie 1 października 2019 r.

Więcej informacji o zmianach, w tym o wysokości podwyższonych kosztów uzyskania przychodów, znajdziesz na stronie Niższy PIT. 

Czytany 361 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.