Chcesz dostawać najnowsze informacje z IPIP?

 

sobota, 26 grudzień 2020 07:47

CD projekt pozwany przez amerykańskich inwestorów

Źródło 
giełda giełda

Jak informuje PAP zarząd spółki CD PROJEKT S.A. z siedzibą w Warszawie ("Spółka") poinformował, że 25 grudnia br. otrzymał od współpracującej ze Spółką kancelarii prawnej potwierdzenie złożenia przed Sądem Okręgowym Stanów Zjednoczonych dla okręgu Centralnej Kalifornii cywilnego pozwu zbiorowego amerykańskich inwestorów.

Pozew zbiorowy amerykańskich inwestorów przeciwko CD projekt

Pozew ma związek przede wszystkim z dużymi stratami, jakie ponieśli inwestorzy, którzy zdecydowali się wykupić akcje firmy. Przypomnijmy - gra Cyberpunk 2077, reklamowana jako największe wydarzenie w branży, miała wielokrotnie przekładaną premierę, a każde kolejne opóźnienie powodowało spadki, po których ceny akcji CD Projekt ponownie szybowały w górę. Teraz, jak podaje PAP, "pozywający domagają się ustalenia na drodze sądowej czy działania Spółki i jej Członków Zarządu związane z premierą gry Cyberpunk 2077 stanowiły naruszenie przepisów federalnych, poprzez między innymi wprowadzenie inwestorów w błąd doprowadzając tym samym do powstania strat po ich stronie". 

Inwestorzy liczą na ugodę z CD Projektem? 

Znajomość amreykańskiego systemu sądownictwa pozwala mniemać, ze pozywający liczą na ugodę, gdyż w pozwie nie podano wysokości roszczeń. Naturalnie jak na razie żadna ze stron nie odkryłą jeszcze kart. Podano jedynie, że sprawa dotyczy  grupy posiadaczy amerykańskich papierów wartościowych notowanych pod symbolami “OTGLY" oraz “OTGLF" i opartych na akcjach Spółki. 

Spółka zapowiada aktywną obronę przed podobnymi roszczeniami. 

 

Czytany 161 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.