Chcesz dostawać najnowsze informacje z IPIP?

 

sobota, 26 grudzień 2020 08:02

BITCOIN na historycznych szczytach

Źródło 
bitcoin bitcoin

Ci, ktorzy po mocnych przecenach z roku 2018 i pełzającej cenie z 2019 wieszczyli śmierć najpopularniejszej kryptowluty, mogą być mocno zaskoczeni. Okazuje się, że bitcoin nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, a posiadacze bitcoina mogą powiedzieć o wspaniałym prezencie pod choinkę. 

Bitcoin osiąga historyczny poziom 20 tys. USD. 

Przed kilkoma tygodniami Bitcoin pobił swój rekordowy poziom z 2017 roku (ponad 19 tys. USD), po czym natychmiast mocno potaniał.  Finansiści całego świata zastanawiali się, co mogło mieć wpływ na nagłe zainteresowanie kryptowalutą, wysnuwając tezę, że może to mieć zwiazek z destabilizacją na rynkach finansowych i brakiem ciekawej alternatywy dla inwestorów, w związku z praktycznie zerową rentownością obligacji większości krajów. 

 

Po kilku tygodniach najpopularniejsza kryptowaluta świata nie tylko odrobiła straty sped kilku tygodni, ale wyraźnie przebiła nieosiagalny do tej pory poziom 20 tys. USD. Można powiedzieć, że poszłą do góry jak rakieta. Co spowodowało nagły wzrost zaufania do Bitcoina? 

Amerykanie lokują zasiłki rządowe w Bitcoinie? 

Najlepszy polski portal dla inwestorów, independenttrader.pl wiąże nagły wzrost popularności Bitcoina z zasiłkami, jakie niedawno otrzymali od rządu Amerykanie. Co więcej - przewiduje, że po otrzymaniu kolejnej transzy zasiłków amerykańcy ciułącze ponownie zdecydują się na ulokowanie swoich środków w Bitcoinie, a zatem kurs tej kryptowaluty nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. 

Jak będzie w rzeczywistości? Na pewno będziemy trzymać rękę na pulsie. 

 

Źródło: independenttrader.pl 

Foto. Freepik 

 

Czytany 123 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.