Chcesz dostawać najnowsze informacje z IPIP?

 

sobota, 04 marzec 2017 09:09

Przyszłość Europy według Grupy Wyszehradzkiej. Jest wspólne stanowisko

Źródło 
Radek Pietruszka /PAP Radek Pietruszka /PAP

Zgodziliśmy się, że należy wzmocnić demokratyczną i narodową kontrolę nad procesami legislacyjnymi i politycznymi w UE, oznacza to wyraźne wzmocnienie państw narodowych w procesie decyzyjnym Unii - mówiła premier Beata Szydło po spotkaniu szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej. 

"Nie mniej, nie więcej Europy, ale lepsza Europa, to jest postulat Grupy Wyszehradzkiej" - powiedziała na czwartkowej konferencji prasowej premier Szydło. 

"To jest plan na Europę Grupy Wyszehradzkiej, który przedstawiamy w formie naszej wspólnej deklaracji przyjętej dzisiaj tutaj w Warszawie, którą przedstawiamy do dyskusji pozostałym państwom europejskim" - dodała szefowa rządu. Jej zdaniem podziały w Unii, to najprostsza droga do osłabienia UE. 

"Zgodziliśmy się, że mamy wiele wspólnych planów w zakresie wspólnego rynku, w szczególności usług i rynku cyfrowego. Jednocześnie zgodziliśmy się, że należy pilnie przeciwstawiać się protekcjonizmowi na rynku pracy, a w szczególności na rynku pracy i w transporcie" - powiedziała Szydło. 

Jak zaznaczyła, dla Grupy Wyszehradzkiej jest ważne, aby reforma Unii zakładała równość interesów wszystkich krajów członkowskich. "Zmiany w strefie euro nie mogą prowadzić do trwałych pęknięć w Unii Europejskiej" - przekonywała polska premier


Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP

mp/Kurier PAP
Czytany 589 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.